www.ostruzno.cz
  OSTRUŽNO u JičínaVyhledávání:

Aktuálně:

Ostružno a okolí:

Počítadlo přístupů:

 
Indiánský den 2008

Po pohádkových bytostech a šikovných ručičkách uspořádala obec s místními hasiči dětský indiánský den. Kdo měl chuť, zapojil se do příprav, jiní přispěli sponzorským darem.

Malovalo se a stavělo týpí, které zapůjčili manželé Kočovi z Břístve. Hubert Šebor z Dolního Lochova vyřezal nádherný totem, který je pomalován a vyniká na školním hřišti v Ostružně. Pro mlsné jazýčky připravil Jiří Trübenekr vepřovou kýtu z udírny.

I když pořadatelům nepřálo počasí, do Ostružna se sjelo 46 dětí společně s rodiči a prarodiči. A měly se na co těšit. Byly pro ně připraveny indiánské dílničky. U divoké vody a Otevřeného srdce si navlékaly dřevěné korálky na kůži. Svoji zručnost ve střelbě z luku mohly vyzkoušet u Havraního péra. Malování indiánských oblázků dětem ukázala Zářivá hvězda a Sluneční záře. Malování bledých tváří se ujala Jasná tvář a Letní květ. Hry pro malé indiány uspořádala Bílá vichřice. Zářivé náramky, které se dětem velice líbily, vyráběla Modrá holubice. V týpí u Bystrého a Pavího očka si samy vyráběly indiánské čelenky.

U Hlučného vlka a Prořízlé huby si děti mohly koupit losy do tomboly. Každý los vyhrával a byl o ně velký zájem. Výrobky, které si děti samy vytvořily, si s hrdostí odnášely domů. Na rozloučenou dostaly od pořadatelů diplom za účast na dětském dni a drobné upomínkové předměty.

autor: Zdeňka Richterová, místostarostka obce

22.08.2008

- původní článek na http://jicinsky.denik.cz
 


Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie
 
http://www.ostruzno.cz / novinky / 2008 / strana -2- / indiánský den 2008 /
Optimalizováno pro rozlišení obrazovky 1024x768 a vyšší. Podporované aplikace: FireFox 2+ / Opera 9.2+ / IE6+